Back to BC (British Columbia)

Back to BC (British Columbia)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kanada jest jednym z największych powierzchniowo krajów na świecie. W sumie dokładnie to drugi. Jednak w odróżnieniu od Rosji która, jest największym krajem na świecie, kanada jest bardzo słabo zaludniona. I choć rząd w Ottawie ma plan by do 2100 roku Kanadę zamieszkiwaoło około 100 mln ludzi, na razie jest to tylko zaledwie 35 mln. Z większąścią możemy się spotkać wzdłuż całej granicy ze Stanami Zjednoczonymi. I tak jak wśrodkowej cześci ktróluje Toronto, na preriach Calgary, to na zachodnim wyborzeżu króluje właśnie Vancouver. I jak na razie cieszy się najwięszkszą popularnoscią wśród przyjeżdżających do Kanady, szczególnie ze względu na najlepszych (najłogodniejszy) klimat. Ciepłe i suche lata, i deszczowe łagodne zimy. Niestety, jak to bywa w przypadku nieruchomości lokalizacja ma znaczenie i to największe.
W Vancouver domy są najdroższe w całej Kanadzie. I mimo że ostatni kryzys torchę te zapędy ostudził , ceny nadal pozostaja wysokie. Po odrzuceniu wartości skrajnych (sprzedaż bardzo luksusowych dużych domów) średnia cena dla 2014 roku ukształtowała się na poziomie 932,000 $CAD !!!.

Dla całego region metropolitana to 634,000 $CAD. Co jest bardzo wysoką ceną dla przeciętnie zarabiającego “kanadyjczyka”. Rodzinny dochód w regionie metropolitarnym to około 83,000 $CAD. Dlatego też spora liczba ludzi wynosi się z Vancouver w poszukiwaniu tańszych opcji mieszkaniowych. W obrębie aglomeracji dobrym przykładem może być Surrey. Drugie co do wielkości miasto w aglomeracji. Średnia cena domu wSurrey to około 560,000 $CAD. To prawie około 30% mniej za dom w porównaniu do sąsiedniego Vancouver. Spradźmy więc na co mogą sobie pozwolić mieszkańcy metro z okrojonym portfelem.
Najlepszym wyborem jest tu bliźniak/szeregowieć. Dużo większa powierzchnia w porównaniu z mieszkaniem, ale ograniczone przestrzeń i podwórko w porównaniu z domem jednorodzinnego. To jednak złoty środek w cenie 300-350 $CAD.

Jako przykład dom w na 68th Avenue w Surrey. Wybudowany w 2004 roku, szeregowieć dysponuje powierchnią prawie 150 m2. Składa sie z 3 sypialni , 2 łazienek i dodatków w postaci kuchni połaczonej z pokojem dziennym z kominkiem, jadalni oraz garażu. Wszystko odswieżone, całkowicie nowe podłogi oraz sprzęt AGD. Osiedle oferuje też basen, wspólny salę bankietową oraz siłownię. Czyli całkiem sporo. Nie jest to Kanadyjski szczyt luksusu ale, oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo. Całość wystawione na sprzedaż za jedyne 319,000 $CAD. Poniżej zdjęcia nieruchomości.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author