Blaty betonowe do kuchni

Blaty betonowe do kuchni
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

Kuchnia marzeń

Najważniejszym pomieszczeniem w domu jest kuchnia. Spędzamy w niej niemal połowę życia. Obecnie przejmuje ona po części funkcję salonu. Tutaj przyjmujemy znajomych, pijemy poranną kawę, tuż obok w jadalni spożywamy rodzinne posiłki. Jest to w zasadzie centrum życia rodzinnego.
Każdy ma własną wizję na swoją wymarzoną kuchnię. Możemy wybierać między stylem klasycznym i nowoczesnym. Klasyka to przede wszystkim meble drewniane ze zdobieniami i wcięciami na drzwiczkach. Dominują kolory naturalne, najczęściej w różnych odcieniach drewna, a także beże i kremy. Na blaty zazwyczaj stosuje się drewno lub granit.
Styl nowoczesny to przede wszystkim prostota. Gładkie fronty drzwiowe, drzwiczki otwierane dotykowo, nowoczesne okucia to tylko niektóre cechy charakterystyczne. Ciekawym rozwiązaniem są blaty betonowe do kuchni. Są bardzo solidne i odporne na uszkodzenia. Przy odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni są w stanie cieszyć oko przez długie lata. W nowoczesnej kuchni dominuje biel, szarość, czerń z dodatkami w kolorze surowego drewna. Fronty drzwi i szuflad wykonane są najczęściej z płyt MDF, lakierowane na wysoki połysk. Większość sprzętów kuchennych wbudowana jest między meble lub całkowicie schowana za kuchennymi drzwiczkami.
W kuchni blat pełni bardzo ważną funkcję. Realizujemy na nim wszystkie nasze zadania. Spełnia on również rolę ozdoby lub wprowadza element kolorystyczny. Decydując czy wybrać drewniane, granitowe czy betonowe blaty do kuchni, musimy się zastanowić jaki klimat ma panować w najważniejszym pomieszczeniu naszego domu.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author