Czy opłaca się być deweloperem

Czy opłaca się być deweloperem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

deweloper (8)Deweloper jest to instytucja, firma bądź osoba prywatna, która zajmuje się inwestowaniem w budowę nieruchomości. O ile jeszcze przed kilkudziesięciu laty zajęcie to niekoniecznie przynosiło zyski i bardzo często wiązało się z podjęciem dużego ryzyka(wynikającego z konieczności inwestowania pieniędzy)o tyle teraz jest to raczej dochodowa praca- twierdzą deweloperzy.
Inwestorzy nauczyli się odpowiednio dobierać sobie współpracowników i doradców, dzięki czemu minimalizują możliwość odniesienia strat. Otaczanie się zaufanymi ludźmi to podstawa odniesienia sukcesu, nie tylko w tej konkretnej branży, ale praktycznie i w każdej innej.
Przychylnym okiem na deweloperów patrzą również banki, które o wiele chętniej, niż jeszcze przed kilkudziesięciu laty udzielają im kredytów. W dodatku są to kredyty na niewysoki procent.
Kolejnym warunkiem odniesienia sukcesu w branży deweloperskiej są posiadanie odpowiednio wysokich środków, które jest się gotowym zainwestować oraz odpowiednia znajomość lokalnego rynku.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author