Czym są nieruchomości?

Czym są nieruchomości?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Haus Zinkdach mit Carport AbendNa to pytanie odpowiedź wydaje się zupełnie banalna. Nieruchomościami nazywamy bowiem oczywiście wszelkie budowle oraz grunty. Z pierwszymi z nich nierozerwalnie powiązana jest oczywiście architektura, która odpowiada za projekty mieszkań, domów, czy lokali użytkowych. Różni się ona ze względu na okres powstawania, położenie geopolityczne oraz zamysł twórcy dowolnej z budowli, o której mowa. Inaczej buduje się przecież na przykład w zachodniej Europie, a zupełnie inny styl dominuje choćby na Dalekim Wschodzie lub Azji.

Warto wiedzieć, iż szczegółowa definicja nieruchomości regulowana jest przepisami kodeksu cywilnego. Definicja ta przydaje się zwłaszcza podczas podpisywania umów najmu czy własności danej nieruchomości, a także w rozwiązywaniu ewentualnych sporów prawnych, z nią związanych.

Potocznie nieruchomościami nazywa się natomiast, po prostu, wszelkie grunty oraz budowle. Mowa tu zarówno o domach jednorodzinnych, jak i kamienicach, mieszkaniach czy wieżowcach biurowych, a także gruntach ziemnych.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author