Dachówki betonowe

Dachówki betonowe
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

Dachówki betonowe – dobry wybór!

Budowa nowego domu to dla każdego ogromne wyzwanie. Łączy się ono z podejmowaniem wielu różnych decyzji, od których później będzie zależał nie tylko wygląd domu, ale też jego funkcjonalność, a co za tym idzie również nasze zadowolenie i satysfakcja.
Szczególnie istotny będzie wybór pokrycia dachu. Każdemu bowiem bardzo zależy na tym, aby było ono trwałe i służyło nie tylko jemu, ale i dzieciom. Jednocześnie dach powinien ładnie się prezentować.
Wśród wielu możliwości pokrycia dachowego warto zwrócić uwagę na dachówki betonowe.
Dachówki te zwane inaczej dachówkami cementowymi produkowane są z piasku, cementu portlandzkiego i pigmentów. Malowane są na wiele kolorów, ale najczęściej są to barwy począwszy od czerwieni, poprzez brąz aż do czarnej. Produkowane są w wielu różnych kształtach. Trwałość takiej dachówki określa się na około 70 lat. Niewątpliwą jej zaletą jest także cena, która jest niższa od na przykład dachówki ceramicznej.
Wspomnieć też trzeba o wadze tego typu pokrycia dachowego. Dach bowiem pokryty dachówką betonową jest dachem ciężkim, co powoduje, że ryzyko porwania pokrycia dachowego przez porywisty wiatr jest niewielkie. Jest też materiałem bardziej odpornym na zniszczenie i warunki atmosferyczne. Również poruszanie się po takim dachu nie grozi jego uszkodzeniem, w przeciwieństwie do innych, bardziej kruchych pokryć dachowych.
Jasno więc widać, że właśnie dachówki betonowe zapewnią trwałe i solidne pokrycie dachu. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami i wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swojego domu.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author