Dobre sąsiedztwo na osiedlu

Dobre sąsiedztwo na osiedlu
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

Szukając mieszkania zwracamy uwagę nie tylko na walory naszej nieruchomości, ale też na to co oferuje okolica. Dobrze gdy w najbliższej okolicy naszego mieszkania znajdują się sklepy i punkty usługowe, które zaspokajają nasze potrzeby i oczekiwania. To z pewnością duża zaleta nowopowstających osiedli, gdzie znajdują się nie tylko mieszkania, ale też sklepy i gabinety lekarskie, salony piękności, fryzjer albo biuro rachunkowe czy też poczta i filia banku. Taka koncentracja różnych punktów usługowych z pewnością podnosi komfort życia mieszkańców takiego osiedla i wpływa pozytywnie na atrakcyjność tej nieruchomości. Oczywiście możemy na przykład szukać księgowego przez Internet wpisując „biuro rachunkowe Poznań” i patrząc jakie wyniki nam wyskoczą, ale jeśli widzimy, że w naprawdę bliskim sąsiedztwie znajduje się właśnie biuro rachunkowe, to raczej skierujemy pierwsze kroki do sąsiada i sprawdzimy czy jego doświadczenie i zakres działalności są zbieżne z tym czego oczekujemy od księgowego.

Na takich osiedlach często kupują mieszkania młode rodziny. Mając małe dziecko lub dzieci wygodniej jest mieć sklepy czy lekarza w pobliżu. Nawet coś tak trywialnego jak wyjście do fryzjera w momencie gdy posiada się właśnie małe dzieci, staje się prawdziwą wyprawą, ewentualnie wiąże się z koniecznością zorganizowania opieki dla dziecka. Fryzjer, który jest w pobliżu, jest w takiej sytuacji prawdziwym wybawieniem, zwłaszcza gdy nieźle strzyże.

Biuro nieruchomości potwierdza te obserwacje. Klienci, którzy wybierają nieruchomości i mieszkania, pytają o to zaplecze, które decyduje o tym czy w danej okolicy mieszka się komfortowo. Pracowników biur zajmujących się obrotem nieruchomościami nie dziwią zupełnie pytania o przedszkola, sklepy, gabinety kosmetyczne czy właśnie o to czy w bliskim sąsiedztwie jest biuro rachunkowe. Wiedzą doskonale, że mało co tak psuje przyjemność z mieszkania w ładnej okolicy jak masa drobiazgów, które zebrane razem skutecznie utrudniają życie. Nowe osiedla nie zawsze mają najlepszy dostęp do komunikacji publicznej (zwłaszcza jeśli te mieszkania i nieruchomości były budowane na obrzeżach miasta), a więc każdy wyjazd oznaczałby stratę dużej ilości czasu. W takiej sytuacji szczególnie docenia się, że wszystko to co nas interesuje i zaspokaja nasze oczekiwania, znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszego mieszkania.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author