Domoweklimaty

Domoweklimaty
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Klimat jak w domu

Dobrze jest powiedzieć o jakimś miejscu, że czułam się tam, tak jak w domu. Oznacza to, że atmosfera panująca w danej lokalizacji była wyjątkowo przyjemna i bezpieczna.

Takie domowe klimaty możemy osiągnąć kilkoma prostymi trikami. Przede wszystkim nie możemy spowodować, że w danym wnętrzu będzie panowały zimne kolory. Jeżeli tak już jest należy takie wnętrze ocieplić lub też wprowadzić elementy zmiękczające jak np. gustownie dobrane drobiazgi, czy też zasłony lub rolety na okna w cieplejszych barwach. Jeżeli uniknęliśmy zimnych kolorów to możemy spowodować, że nasze wnętrze nabierze bardziej domowego kolorytu poprzez nadanie mu przytulności. Co więcej meble muszą być komfortowe i pozwalające na błogie rozleniwienie się. Dom kojarzy się przecież z przytulnością i odpoczynkiem.

Pamiętajmy, gdy chcemy aby o jakimś pomieszczeniu mówiono, że można tam poczuć domowy klimat należy zadbać o jego ciepły, komfortowy i przytulny wygląd. Co więcej wyposażenie też musi kojarzyć się z wygodą i obietnicą odpoczynku.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author