Efektowny i wygodny taras

Efektowny i wygodny taras
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

rp_nieruchomosci40.jpgCiekawy taras może być prawdziwą ozdobą każdego domu. Jednocześnie stanowi wyjątkowo przyjemne i wygodne miejsce wypoczynku dla wszystkich domowników. Doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy, które stawiają nacisk na dużą ilości przeszkleń i otwierają dom na ogród.

Taras można wykonać na różne sposoby. Wiele zależy od projektu całego domu. Oczywiście na projekt można nanieść różne zmiany, zwłaszcza dotyczące różnych detali o znaczeniu estetycznym, jednak taras musi się zawsze komponować z bryłą budynku pod względem kształtu oraz koloru. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład wykorzystanie płaskiego dachu garażu na duży taras. Takie rozwiązanie najlepiej zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ponieważ może wymagać uwzględnienia różnych zmian konstrukcyjnych.

Innym interesującym rozwiązaniem jest taras z drewna. Wbrew pozorom drewno może okazać się stosunkowo dobrym rozwiązaniem, które zachowa dużą trwałość. Warto jednak zainwestować w lepsze gatunki drewna, które wyróżniają się bardzo dużą trwałością.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author