Ekskluzywne żyrandole

Ekskluzywne żyrandole
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

Ekskluzywne zyrandole (3)Wybór odpowiedniego żyrandola do salonu, czy sypialni może niekiedy nastręczać trudności. Jak duży powinien być żyrandol? Powinien mieć jedną, większą żarówkę, czy kilka mniejszych? Jaki styl będzie najbardziej właściwy? Wbrew pozorom, ekskluzywne żyrandole dają ogromną możliwość wyboru.

Do dużych i przede wszystkim wysokich pomieszczeń śmiało możesz zdecydować się na duży i bogato zdobiony żyrandol. W takich miejscach świetnie sprawdzają się kryształowe żyrandole ze zwisającymi ozdobami. Do małych pomieszczeń poleca się raczej minimalistyczne lampy z ozdobnym abażurem.
W małym i niskim salonie nie powinno wieszać się żyrandola, w którym światło skierowane jest w dól. Obniża to bowiem optycznie sufit. Lepiej w tym przypadku wybrać lampę, w której światło łagodnie rozprasza się na boki.
Pozostaje też dobór lampy do stylu mieszkania. Nowoczesne mieszkania lubią minimalistyczne lampy wykonane z metalu, czy białego plastiku. Do tradycyjnie urządzonych pomieszczeń polecamy raczej lampy z kolorowymi abażurami z tkaniny. Sprawdzą się także duże lampy wykonane ze szkła. Ostatecznie każdą lampę należy dopasować do własnego gustu.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author