Gdzie umieścić schody?

Gdzie umieścić schody?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci7.jpgSchody na piętro to oczywiście niezbędny element we wszystkich domach, które mają więcej niż jedną kondygnację. Pojawia się jednak pytanie, gdzie najlepiej umieścić schody, aby zajęły jak najmniej miejsca i jednocześnie były wygodne?

W starszych projektach domów schody zazwyczaj znajdowały się blisko drzwi wejściowych. Umieszczano jest w holu lub w nawet w oddzielnym pomieszczeniu odgrodzonym od reszty domu drzwiami. Takie rozwiązanie miało na celu głównie zabezpieczenie domu przed przenoszeniem hałasu z niższej kondygnacji na piętro, co w dużym stopniu zwiększało komfort domowników.

Zgodnie z nowymi trendami schody umieszcza się w sferze dziennej domu, czyli w salonie. Takie rozwiązanie oczywiście pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni. Na przykład bez problemu można ciekawie zagospodarować przestrzeń znajdującą się pod takimi schodami. W takim przypadku warto jednak wybrać rozwiązanie, które zapewni odpowiednią wygodę oraz bezpieczeństwo, co ma znaczenie zwłaszcza jeśli domu mieszkają dzieci.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author