Jaki taras zbudować przy domu?

Jaki taras zbudować przy domu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci16.jpgTaras to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dom otoczony jest pięknym ogrodem. Taras pozwala cieszyć się przebywanie ma świeżym powietrzu, jednocześnie dach chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Taras można zbudować wykorzystując wiele różnych materiałów. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład taras z drewna. W tym celu stosuje się gatunki drewna, które są trwałe oraz odporne na ścieranie. Do takich zastosowań poleca się także droższe drewno egzotyczne, które jednak zachowuje doskonały wygląda przez wiele lat bez konieczności intensywnej pielęgnacji. Drewniane tarasy są przyjemne w dotyku i nie nagrzewają się za bardzo od słońca.

Alternatywą jest taras z betonu. Jego budowa jest szybka i prosta, wymaga jednak wykończenia, na przykład przy pomocy odpowiednich płytek. Wykończenie takiego tarasu można łatwo dopasować do wykończenia wykorzystanego wewnątrz domu, co sprawi, że stanie się on np. naturalnym przedłużeniem salonu. Płytki są także bardzo odporne na czynniki atmosferyczne i wolno ulegają zużyciu.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author