Kołki i wkręty budowlane

Kołki i wkręty budowlane
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

drewniane meble biurowe (5)W przypadku prac budowlanych, remontowych, czy nawet dekoracyjnych nie rzadko wykorzystywane są drobne narzędzia umożliwiające montowanie, zespalanie, czy zawieszanie danych elementów w określonym miejscu. Wśród nich należy wyróżnić kołki. W zależności od tego gdzie się ich użyje mogą one się różnić od siebie. Świetnie sprawdzają się jako łączniki przy styropianie, gipsie, czy nawet betonie. Te uniwersalne wwierca się w ścianę (kołki rozporowe). Element ten najczęściej przypomina metalowy wkręt w kołnierzu z miększego tworzywa.

Jeżeli już traktować o wkrętach to warto wspomnieć o elemencie, jaki to stanowią wkręty samowiercące. Nie chodzi tutaj o jakieś automatyczne prace, tylko różnicę między wkrętami gwintowanymi, a tymi zakończonymi czymś w rodzaju wiertła. Stąd taka ich nazwa.

Początkowo należy określić co też jest przedmiotem do montażu. Wyróżnimy tu bowiem zarówno wkręty do drewna, jak i blachy i innych jeszcze materiałów. Niekiedy element ten nazywa się wkrętami samowiertnymi, ale to jedno i to samo. Nie należy natomiast ich mylić z samogwintującymi.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author