Najlepsze miasto do życia

Najlepsze miasto do życia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W każdym roku wiele z największych i najbardziej prestiżowych czasopism z branży ekonomii przedstawia swój ranking miast najlepszych dożycia.10 Dziesiątka tych miast od kilku lat jest niezmienna , można powiedzieć że prym wiodą tu miasta z Ameryki Północnej,Europy i Australii. Jeśli chodzi o Amerykę , to na pierwsze miasto które się na na tą myśl nasuwa jest Nowy Jork. Niestety to wielki błąd!!!. Miasto co prawda leży na tym samym kontynencie ,ale w granicach północnego sąsiada – Kanady. Mowa o Vancouver.

Vancouver o świcie.
W 2010 roku w ratingu wykonanym przez CNBC i The Economist zajęło 1 miejsce,natomiast Bloomberg dał mu miejsce 4. Tak czy owak Vancouver nigdy nie wypada poza 1 dziesiątkę, niezależnie od tego jak skonstruowany byłby dany rating. Nie bez przyczyny. Świetne położenie geograficzne, nienasycony rynek pracy, niska przestępczość , i dobra komunikacja przesądzają o wygranej. Sprawiają też że do aglomeracji liczącej 2.1 mln. (w tym 576,041 miasto Vancouver) mieszkańców co roku przybywa około 30-40 tyś. mieszkańców. Jednak to wszystko ma wpływ na ceny nieruchomości.
Wcześniej pisaliśmy już o przybliżonych cenach domów w tym mieście. Jednak dziś chcielibyśmy przyjrzeć się rynkowi mieszkań oferowanych w GVA (Greater Vancouver Area) . Mieszkania w samym centrum niezależnie czy to w wytwornych przeszklonych apartamentowcach z których słynie Vancouver to wydatek oscylujący w granicach 600 – 700 tyś $ CAD . Przykładowe mieszkanie o powierzchni 83m2 składające się z 2 pokoi i aneksu kuchennego, 2 łazienek, i garderoby położone w samym centrum Vancouver przy ulicy British Columbia 99 to wydatek 678,000 $ CAD czyli około 1,900,000 zł .Do tego dodatki w postaci basenu , siłowni , i podziemnego garaż w cenie.

Tak,tak,tak 1,900,000 zł to duża ilość pieniędzy. Niestety życie w “naj” mieście kosztuje dużo.
Nie bez znaczenia jest też miejsce położenia nieruchomości w prestiżowej dzielnicy . Dla porównania średni dochód na rodzinę to około 58,678 $ CAD rocznie. Oczywiście wystarczy że mieszkanie będzie leżało poza ścisłym centrum a jego cena spadnie o połowę do około 350,000 $ CAD. Zdjęcia poniżej.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author