Nieruchomości – branża a kryzys?

Nieruchomości – branża a kryzys?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czas kryzysu – tym hasłem często opisuje się ostatnie lata. Czy są branże odporne na kryzys i takie, którym szczególnie doskwiera? Skupimy się tu na branży nieruchomości. Biuro nieruchomości to też dobre miejsce, by zapytać o to jak zmieniły się (jeśli się zmieniły) zachowania Polaków, którzy chcą kupić nieruchomości. Uznajmy, że biuro nieruchomości, kształtowanie się cen nieruchomości i oczywiście popytu i podaży to pewne wskaźniki, które pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie o kondycję w jakiej znajduje się nie tylko sektor nieruchomości, ale i cała polska gospodarka.

Nieruchomości nie należą do dóbr, na zakup których decydujemy się szybko spontanicznie i które możemy często zmieniać. Wprost przeciwnie – zakup nieruchomości poprzedzony jest dłuższym namysłem, poszukiwaniem i starannym wyborem najbardziej odpowiadającej nam nieruchomości albo mieszkania. Mało kto odwiedzający biuro nieruchomości szybko podejmuje decyzję (chyba, ze ktoś jest z natury impulsywną osobą, która uważa, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i potrafi się zakochać w nieruchomości tylko na podstawie zdjęcia katalogowego), jest to raczej proces rozciągnięty na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Zakup nieruchomości to też zakup często na kredyt. Biuro nieruchomości może doświadczyć też spadku klientów w momencie, gdy zmniejsza się ilość przyznawanych w banku kredytów na zakup mieszkania lub nieruchomości. Jeśli ktoś dysponuje gotówką, którą chce przeznaczyć właśnie na zakup mieszkania albo nieruchomości i ogląda każdą złotówkę, może stwierdzić, ze biuro nieruchomości nie jest mu potrzebne, że nie chce płacić mu prowizji i że czuje się na siłach, by sam sprawdzał każdą ofertę nieruchomości.

Zakup nieruchomości albo mieszkania bez pomocy jaką zapewnia biuro nieruchomości oznacza, że sami musimy sprawdzać stan prawny mieszkania, to co jest zapisane na temat tego mieszkania w księgach wieczystych albo czy nie wiążą się z nim żadne zaległości finansowe. Takie rzeczy w naszym imieniu powinno sprawdzać biuro nieruchomości, kiedy jednak rezygnujemy z tego, to ten ciężar spada na nasze barki. W razie gdy czegoś nie dopatrzymy – prezencje możemy mieć już tylko do siebie. Oczywiście nie musimy mieć takiego pecha i możemy trafiać na fajne mieszkania i nieruchomości, które są w porządku od strony prawnej. Można więc powiedzieć, że jeżeli cenimy sobie bezpieczeństwo i pewność to biuro nieruchomości jest idealnym rozwiązaniem dla nas. Jeśli mamy czas, wiedzę i zależy nam na oszczędnościach, wtedy możemy sami poszukać wymarzonej nieruchomości albo mieszkania.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author