Piętrowy dom ? jakie schody wybrać?

Piętrowy dom ? jakie schody wybrać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci20.jpgW przypadku piętrowego domu wybór odpowiednich schodów będzie miał kluczowe znaczenie dla komfortu mieszkańców. Tradycyjnie schody umieszczane są w pobliżu wejścia, czyli na przykład w holu. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze oddzielenie kondygnacji, np. zapewnia mniejsze przenoszenie dźwięków.

Obecnie coraz bardziej popularne stają się schody umiejscowione w salonie. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca, co będzie miało znaczenie zwłaszcza w przypadku mniejszych domów, w których optymalne wykorzystanie całej przestrzeni ma duże znaczenie. Jednocześnie jednak schody znajdujące się w salonie mogą utrudnić zaplanowanie wygodnej aranżacji tego wnętrza. Wprawdzie kręte schody lub inne podobne rozwiązania wyglądają bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym, jednak niestety bywają niezbyt wygodne w użytkowaniu.

Schody w salonie spowodują także znacznie łatwiejsze przenoszenie się dźwięków. Oznacza to na przykład, że przyjęcie na dole może przeszkadzać osobom, które śpią na piętrze.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author