Podpiwniczenie domu ? kiedy się opłaca?

Podpiwniczenie domu ? kiedy się opłaca?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo29.jpgPiwnica to rozwiązanie, które nie budzi zbyt dużego entuzjazmu u większości inwestorów. Duże koszty wykonania, problemy z odpowiednią izolacją ? to najczęstsze przyczyny rezygnacji z piwnicy.

Warto jednak pamiętać, że posiadanie piwnicy ma także swoje zalety. Przede wszystkim pozwala na wygospodarowanie sporej ilości przestrzeni użytkowej, którą można wykorzystać na różne praktyczne cele. Zazwyczaj w piwnicy umieszcza się garaż. Jednocześnie znajdzie się tam również miejsce na kotłownię. Przeniesienie kotłowni do piwnicy jest korzystne z punktu widzenia osób, które nadal używają węgla jako opału. Węgiel można przechowywać w piwnicy, jednocześnie jest to dobry sposób na ochronę przed przenoszeniem sadzy i innych zabrudzeń do pozostałej części domu.

Piwnica jest również dobrym miejscem na przechowywanie różnych rzeczy. Zmieszczą się w niej na przykład meble ogrodowe, które trzeba przechować pod dachem do wiosny. Ponieważ w takich pomieszczeniach zazwyczaj panuje niższa temperatura zazwyczaj bardzo dobrze nadają się na spiżarnie.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author