Saskatoon – miasto po środku pola.

Saskatoon – miasto po środku pola.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W samym środku kanadyjskiej prerii znajduje się prowincja o dźwięczniej nazwie Saskatchewan. Pośród traw i pól pszenicy leży jedne z najszybciej rozwijający się miast Kanady – Saskatoon. Hmmm prawdopodobnie większość z was kojarzy Kanadę z Toronto,Vancouver, Montrealem albo Edmonton. I nic w tym dziwnego. Tak, to wiodące w skali kraju ośrodki przemysłowe, naukowe i gospodarcze. Ale oprócz nich jest kilka mniejszych ośrodków miejskich, które rozwijają się równie szybko. Przez ostatnie 100 lat wiele się jednak w Kanadzie zmieniło. Prowincje nie szukają już tylko farmerów którzy chcieli by się osiedlić i uprawiać żyzne ziemie tychże prowincji. Potrzebni są także fachowcy z dziedzin takich jak rolnictwo, nowe technologie czy przemysł chemiczny i petrochemiczny.

Miasto Saskaton
To samo robi i wspomniane Saskatoon jak największe miasto całej prowincji. Próbuje ściągnąć najlepszych specjalistów z całego świata. I świetnie sobie radzi. Widać to szczególnie dobrze po intensywnym rozroście miasta. W 2011 populacja wynosiła 222,189. W 2028 roku przewidywana populacja będzie wynosiła ok 325,000. Większa liczba ludności to większa liczba mieszkań i domów. Postanowiłem więc sprawdzić ile kosztuje kilkuletni dom na jednym z podmiejskich osiedli.

Nieruchomość, która mnie zainteresowała to 2 piętrowy dom o powierzchni 260 m2 z 2005 roku. Łącznie składa się z 6 sypialni (4 głównych + 2 dodatkowych) oraz 5 łazienek. Duży living room oraz jadalnia. Do tego dochodzi otwarta kuchnia z wyspą, wyposażona w meble + agd, pokój telewizyjny z kominkiem. Kominek znajduję się także na zagospodarowanej działce za domem do której prowadzi wyjście z niższego piętra. W piwnicy pokój rodzinny z nagłośnieniem + pokój do gier + bar. Całość na młodym budowanym osiedlu wraz z garażem 2-stanowiskowym w bryle domu. Dodatkowym plusem niedaleko położone centrum handlowe.
Jeżeli chodzi o ceny nieruchomości w Kanadzie , to nigdy nie były one niskie. Nie są tak wysokie jak w Vancouver, Toronto czy Calgary. Jednak nadal sa znaczące. Za wspomniany dom w Saskatoon trzeba zapłacić 829,900 $ kanadyjskich. Przy średnim rocznym zarobku 39,400 $ kanadyjskich.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author