Słupki betonowe

Słupki betonowe
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

Różne rodzaje słupków

Elementem niezbędnym do wykończenia każdej budowy jest wybór i montaż ogrodzenia. Wybierając rodzaj ogrodzenia naszej posesji, najczęściej najpierw zastanawiamy się nad materiałem, z którego będzie wykonany płot. Później dopiero zastanawiamy się nad rodzajem słupków ogrodzeniowych.
Jednak powinno być odwrotnie. Słupy ogrodzeniowe (na przykład słupki betonowe, murowane) decydują o stabilności oraz wytrzymałości całej konstrukcji. To właśnie dzięki słupkom możliwe jest właściwe utrzymanie stabilności części ogrodzenia lub właściwe rozciągnięcie siatki ogrodzeniowej. Słupki stanowią swoisty kręgosłup każdego ogrodzenia.

Bez względu na zastosowany materiał, wszystkie elementy ogrodzenia opierają się na słupach takich jak: słupki betonowe, słupki drewniane, słupki metalowe, słupki murowane, słupki drewniane.

Słupki betonowe są jednym z elementów podtrzymujących wykonywane ogrodzenie. Najczęściej wykonywane są z jednorodnych odlewów betonowych, które są zbrojonych stalowymi prętami. W takiej gotowej postaci można je kupić u producentów. Montaż takich gotowych słupów betonowych jest stosunkowo prosty, wymaga jednak szczególnej staranności od wykonawcy. Jest to istotne, by później betonowe płyty dały się właściwie wpasować w słupki, które zamurowuje się wcześniej w grunt.

Słupki betonowe czasem wykonywane są bezpośrednio na miejscu stawiania ogrodzenia. Wówczas tworzy się odlewy w gotowych formach. Jeśli rozmiar słupów na to pozwala, można je dodatkowo ozdobić elementami elewacyjnymi.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author