Szamba Betonowe z Montażem

Szamba Betonowe z Montażem
2 votes, 6.00 avg. rating (66% score)

Budowa szamba dawniej i dziś

Osoby budujące dom w okresie PRL-u z pewnym rozrzewnieniem mówią o tym, że brakowało materiałów do budowy, a większość prac trzeba było wykonywać własnymi rekami i z pomocą rodziny. Warto w tym momencie wspomnieć jak dawniej wyglądała budowa szamba. W związku z tym, że koparek, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach było niewiele, trzeba było wykopać otwór przy użyciu łopat. Kiedy miejsce na szambo było gotowe przygotowywano konstrukcję, którą później zalewano betonem. Najczęściej budowano przynajmniej dwa lub trzy kanały. Na końcu robiono wylewkę, zostawiając otwory do wywozu nieczystości.
W chwili obecnej szamba betonowe nadal cieszą się dużą popularnością, jednak technologia stosowana przy ich budowie wygląda zupełnie inaczej. W dzisiejszych czasach inwestorzy dzwonią lub składają internetowe zamówienie na szamba betonowe z montażem. Po potwierdzeniu zamówienia i wpłaceniu zaliczki firma rozpoczyna jego realizację. Kilka dni później na plac budowy wjeżdża ekipa budowlana, a zaraz za nią samochód ciężarowy z gotowym szambem. Pracownicy koparką wykopują otwór, po czym montują i podłączają szambo. Wszystko odbywa się szybko, sprawnie i fachowo.
Zamawiając w ten sposób szamba betonowe z montażem oszczędza się czas i pieniądze. Co prawda na rynku dostępne są szamba wykonane z tworzyw sztucznych jednak są one zdecydowanie droższe. Beton od lat cieszy się popularnością i niezawodnością, dlatego można mieć pewność, że zamawiając szambo wykonane z tego materiału, będzie ono służyło przez wiele lat.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author