Tradycyjne fundamenty ? jak je wykonać?

Tradycyjne fundamenty ? jak je wykonać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_architektura15.jpgTradycyjne fundamenty do bardzo częste rozwiązanie. Ich wykonanie jest niestety stosunkowo czasochłonne oraz wymaga fachowej wiedzy. W jaki sposób się do tego zabrać?

Wykonanie fundamentów będzie wymagało przede wszystkim od przygotowania właściwego wykopu. Rozmiary fundamentów są zawsze dokładnie określone w projekcie u uzależnione przede wszystkim od wielkości budynku i właściwości gruntu na działce. W większości przypadków konieczne będzie wykonanie deskowania ław. Jest to stosunkowo czasochłonna i pracochłonna technika, ale większości przypadków nie da się jej uniknąć. Z deskowania można zrezygnować jeśli grunt na działce jest stosunkowo zwarty. W takim przypadku nie trzeba będzie zabezpieczać wykopów przed osuwaniem się ziemi.

Fundamenty można wykonać w różny sposób. Najlepiej aby wykorzystana technologia była dobrana do danego budynku pod względem wszystkich parametrów. Takie decyzje są podejmowane przede wszystkim na etapie adaptacji projektu budynku przy uwzględnieniu właściwości gruntu pod budynkiem.

Inne, podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author